Tabu Wood

İNSAN VE DOĞA...

Bu ortak yaşam ile insanoğlu kendisine oksijen, yiyecek, ısı ve barınak elde etmiştir.Kaynağını aramak, en iyi malzemeyi seçmek dünyanın her bir köşesinden ahşap getirmenin hazzı ise yıllardır süregelen ayrı bir macera..

Nesiller boyunca geliştirdiği deneyimi ile TABU, ahşap sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecek çözümleri , çok yönlü ve gelişmiş teknolojileri tanıtmaktadır “TABU” global olarak çok geniş bir yelpazede pek çok ağaç türlerinde doğal kaplamalar - renklendirilmiş kaplamalar - endüstriyel kaplamalar – masif kaplama – ahşap kenarbandı ahşap parke ve duvar paneli ürünleri sunmaktadır. Geniş üretim potansiyeli her tasarımcının ihtiyaçlarını tatmin etmektedir.

Uzun geçmişiyle TABU, engin ahşap bilgisini daima geliştirerek ve bilimsel verilerle tamamlayarak, her tür ahşaba adapte edilebilecek yeni teknikler geliştirmektedir. TABU renklendirilmiş ahşap kaplama alanında dünya lideridir.

Ahşabı renklendirmenin en büyük önemi;; mümkün olan her renk çeşitliliğinde ve istenilen her tonda elde edilebiliyor ve yıllar geçtikçe, değişen trendlerde dahice ve sınırsız potansiyel sağlıyor olmasındadır.

Renklendirme işlemi ; Kaplamanın doğal karakteristiğini değiştirmeden renk devamlılığını sağlayarak sadece aynı cins ağaçtan elde edilen kaplamalarda değil, birebir aynı tomruk içerisindeki açık ve koyu damar farklılıklarını da elimine ederek kaplamanın karakterindeki estetik homojenliği sağlar.

Renklendirilmiş kaplama ile istenilen tonda kaplama, istenilen miktarda hazır olarak temin edilmekte ve aynı renk garantisini %100 e yakın oranında sağlanmaktadır. Aynı zamanda renklendirme ahşabın damarlarını zenginleştirir ve kaplamanın herhangi doğal üç boyutlu lif ; kök, janjan, kapitone, göz gibi özelliklerini derinleştirir.

“Bu sayede de sadece kendi hayal gücü ile sınırlı kalan her tasarımcı/mimar doğal malzeme ile tasarımlarını birebir hayata geçirir. . "Farklı tondaki kaplamaların eşleştirme ihtiyacı ve akabindeki yüzey rötuşlarında çıkabilecek zorlukların ortadan kaldırması da mobilya imalatçıları için çok çok faydalıdır.

Günümüzde çevreye zarar vermemek ve niteliklerini özgüllüklerini ve gerekli kaynakları korumak yaşam için önemlidir.Tabu’nun ahşap sevgisi her zaman devam eden ilgisi ve çevreye duyarlılığı ile bilinmektedir.

Hatırı sayılır yatırımlarla atık suların temizlenmesi ve renklendirme işleminde kullanılan renklendiricilerin güvenilir üreticilerden tedarik edildiğini temin eder ve çevreye duyarlı yasaların izin verdiği toksit düzeyindeki ürünlerin kullanıldığını garanti eden üreticilerle çalışır.

Hammaddeler sadece yeniden ağaçlandırmanın taahhüt edildiği ve düzenli olarak yetkili makamlarca kontrol edilen bölgelerden sağlanır. Yapı ürünleri çevresel beyanları üreticileri, mimarları ve son kullanıcıların çevreye duyarlılıklarını teşvik eden en etkili araçlardır.

Tabu bu alanda da ahşabı sürdürülebilir ilkelere bağlı ormanlardan sağlamak için için FSC belgesini kullanmaktadır.Tabu ayrıca ürünlerinde formaldehit olmadığını yarattığı Ecozero etiketi ile garanti etmektedir.